Skip to content

REPERCUSSION

LIVING ROOM MUSIC / MUZYKA RUPIECI

6.11.2022

GODZINA 10:00

AUDITORIUM MAXIMUM KRAKÓW

REPERCUSSION

LIVING ROOM MUSIC / MUZYKA RUPIECI

12.11.2022

GODZINA 11:00

AULA UAM
POZNAŃ

Muzyka Rupieci

Rupiecie? Tylko pozornie! Muzycy z grupy Repercussion rozwijając formułę awangardowego nurtu “teatru instrumentalnego” pozwalają przeistoczyć się smutnym i nudnym przedmiotom codziennego użytku w wielobarwne źródła muzycznej rozrywki. Do tego dokładają zestaw teatralnych uniesień, w tym grę świateł, ruch sceniczny i masę aktorskich popisów. Wszystko to, by finalnie stworzyć atrakcyjny dla widza w każdym wieku, spektakl poszerzający naszą percepcję tego czym może być muzyka, ile “sztuki” może zmieścić się w jednym koncercie oraz czy muzyka poważna zawsze musi być serio. W koncercie pojawią się następujące kompozycje: J. Cage  Melody, F. Bach  4 Bodies music, S.G. Schmidt  Office. W. Reifeneder Ball percussion, J. Muzioł Kitchen music, M. Dahms Build, R. Filz  Beam Me Up. 

Grupa Repercussion:
Za projekt Repercussion odpowiedzialni są absolwenci perkusji wrocławskiej Akademii Muzycznej wyznający ideę bębnienia bez granic. Odważne poszerzanie granic koncertowej formuły przez muzyków zapewnia publiczności niezapomniane, szalone doświadczenia koncertowe. Grupa swobodnie porusza się w różnych stylistykach – od muzyki etnicznej, przez blues i jazz aż po kompozycje z kręgu współczesnej muzyki klasycznej. Bardzo ciekawą odnogę działalności zespołu stanowi eksperymentowanie z formą “teatru instrumentalnego” – polegające na włączeniu w swój performance elementów gry aktorskiej, happeningu czy ruchu scenicznego, muzycy tworzą audiowizualny koktajl atrakcji, którym zachwyceni – a może i delikatnie zszokowani – będą nie tylko dorośli, ale i dzieci. W swoim repertuarze Grupa wykonuje utwory dawnej, ale i współczesnej muzyki artystycznej – od Bacha po Cage’a. Twórczość grupy to wyrafinowana mieszanka dobrej zabawy i solidnej dawki muzycznej wiedzy.

Jacek Muzioł – perkusista, absolwent Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Na co dzień muzyk perkusista współpracujący zarówno z instytucjami artystycznymi (Filharmonia Wrocławska, Teatr Muzyczny Capitol), jak również różnymi zespołami muzycznymi (Rumbero Flamenco, Danza del Fuego). Jest założycielem i kierownikiem artystycznym grupy perkusyjnej „Repercussion Group” oraz pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Rytmu – DRUM BATTLE. Swoje bogate doświadczenia artystyczne wykorzystuje w pracy dydaktycznej z młodzieżą – od kilkunastu lat jest nauczycielem perkusji w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy. W 2011 roku wraz z grupą wrocławskich perkusistów powołał do życia Fundację Repercussion, która prowadzi szkołę perkusyjną DRUMCLINIC.

Bartłomiej Dudek – W roku 2009 otrzymał dyplom Akademii Muzycznej we Wrocławiu w zakresie sztuki perkusyjnej. Bierze udział w licznych festiwalach muzycznych w kraju i za granicą. W roku 2005 dokonał prawykonania w Niemczech koncertu na perkusję i orkiestrę „Le Soleil” Grażyny Pstrokońskiej-Nawratil wraz z Polsko-Niemiecką Młodą Filharmonią pod dyrekcją Stanisława Rybarczyka. Jest perkusistą orkiestry Opery Wrocławskiej, członkiem jedynego w Polsce na stałe działającego kwartetu perkusyjnego Repercussion, z którym z sukcesami prowadzi działalność koncertową, edukacyjną oraz nagraniową. Kieruje klasą perkusji w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. we Wrocławiu oraz w Państwowej Szkole Muzycznej I st. w Oławie. Jest zapraszany do prowadzenia warsztatów perkusyjnych oraz do wspierania grup perkusji w orkiestrach takich jak NFM Filharmonia Wrocławska, NFM Orkiestra Leopoldinum, Sinfonia Varsovia, Filharmonia Dolnośląska oraz Sudecka. Będąc członkiem zarządu fundacji muzycznej Repercussion prowadzi działalność edukacyjną oraz koncertową.

Radosław Jędraś – ur. we Wrocławiu w roku 1976 jest absolwentem wrocławskiej Akademii Muzycznej. Swoją przygodę z bębnami zaczął jeszcze w Państwowym Liceum Muzycznym we Wrocławiu. Od tamtej poty był członkiem wielu zespołów i projektów muzycznych. Wieloletni muzyk sesyjny Polskiego Radia Wrocław i członek oficjalnego zespołu Telewizji Polskiej o. Wrocław “The Maklers Band”. Współpracował m.in. z Wiolettą Willas, hrabią Wojciechem Dzieduszyckim oraz wieloma innymi znakomitymi aktorami. Ma na swoim koncie udział w wielu programach telewizyjnych jak “Złoty Interes” czy Gala “Brylant Roku” oraz wiele płyt studyjnych m.in z muzyką szantową, piosenką aktorską, muzyką rockową czy do spektakli teatralnych i recitali aktorskich.
Prywatnie, nieposkromiony optymista i niepohamowany gaduła.

Miłosz Rutkowski – jeden z najlepszych polskich wibrafonistów. Ma na swoim koncie szereg koncertów festiwalowych i klubowych w Polsce i za granicą oraz współpracę z wybitnymi muzykami takimi jak Trilok Gurtu, Enildo Rasua, Peter Herbolzheimer, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Jerzy Główczewski, Jose Torres, Tomas Sanchez , Cezary Konrad, Krzysztof Ścierański, Petr Zelenka, Artur Lesicki, Olga Bończyk. Jest laureatem Międzynarodowych konkursów jazzowych : Jazz Juniors, Poznań Jazz Fair oraz Pomorskiej Jesieni Jazzowej. Jego działalność artystyczna jest związana nieprzerwanie z Wrocławiem od 1992 roku, kiedy to zadebiutował z zespołem Salted Peanuts.
Obecnie prowadzi własne zespoły, koncertuje solo oraz współtworzy autorski projekt VIBRASLAP z Tomaszem Grabowym (bas) i Januszem Szromem (wokal) oraz współpracuje z różnymi artystami polskiej sceny muzycznej. Ma na swoim koncie wydane przez Norsk na całym świecie własne kompozycje oraz płyty z autorskim materiałem (Vibraslap, Salted Peanuts)

Występują

Jacek Muzioł
instrumenty perkusyjne / prowadzenie

Radosław Jędraś
instrumenty perkusyjne

Bartłomiej Dudek
instrumenty perkusyjne

Miłosz Rutkowski
instrumenty perkusyjne

MULTIMEDIA

Partnerzy

Patronat medialny

Fundacja Fabryka Sztuki

FREE
VIEW