Skip to content

SOPRANISSIMO

GRUDNIOWO

19.12.2021

GODZINA 17:00

TORUŃ - AULA UMK

o wydarzeniu

Sopranissimo Grudniowo to propozycja muzyczna na długi, śnieżny wieczór ze znanymi i lubianymi melodiami w tle. 
Wydarzenie będzie świętem przed Świętami, pełne radości, dobrej muzyki i świątecznej aury. Koncert ten to rodzaj muzycznej wędrówki pośród najpiękniejszych utworów muzyki klasycznej ale także polskich kolęd.  
W tę zimową podróż zabiorą Was utalentowane sopranistki. 
 
SOPRANISSIMO
Sopranissimo to trzy śpiewaczki operowe, które swój wielki talent, pracowitość oraz umiejętności potrafiły połączyć w wyjątkowy muzyczny koktajl – urody, wspólnej pasji i harmonii. W październiku 2018 roku Sopranissimo zostało uhonorowane statuetką Super Wiktoria w kategorii „Odkrycie Muzyczne Roku”. Repertuar artystek jest bardzo szeroki, począwszy od przebojów muzyki operowej,
operetkowej, musicalowej, filmowej aż do popularnych piosenek lat 20-30 i współczesnych w niezwykłych aranżacjach.
 
Podczas koncertu tercetowi towarzyszyć będzie zespół pod kierownictwem Filipa Chojnackiego. 
 

JOANNA HORODKO
laureatka i finalistka konkursów wokalnych m.in.: Passau, Sycylia. Solistka teatrów operowych i muzycznych w Łodzi, Bydgoszczy, Gdańsku, Szczecinie, Lublinie, Poznaniu, a także Austrii, Holandii, Belgii i Niemiec. Wykładowca Akademii Muzycznej w Poznaniu.

AGNIESZKA ADAMCZAK
laureatka konkursu Hans Gabor Belvedere w Wiedniu. Występowała na polskich scenach operowych m.in. w Łodzi, Gdańsku, Szczecinie i Poznaniu oraz na scenach między- narodowych m.in. w Opernhaus Zurich i Opera de Oviedo. Występuje w warszawskim Och-Teatrze u boku Krystyny Jandy w spektaklu Maria Callas Masterclass Terrence Mc Nally.

AGNIESZKA SOKOLNICKA
solistka wielu teatrów operowych w kraju m.in. Poznań, Szczecin, Łódz, Gdańsk i za granicą: Lübeck, Braunschweig, Palermo, Lucca, Livorno, Pisa, Ravenna. Laureatka Międzynarodowego Konkursu Kammeroper Schloss Rheinsberg.

Występują

SOPRANISSIMO

MULTIMEDIA

Partnerzy

Fundacja Fabryka Sztuki

FREE
VIEW