speaking concerts - my name is giovanni

SPEAKING CONCERTS

MY NAME IS GIOVANNI

27.04.2020

GODZINA 19:00

AULA UAM POZNAŃ

TYLKO DO 16.02.2020

WPISZ KOD: PORANAWALENTYNKI

o wydarzeniu

SPEAKING CONCERT jest autorskim cyklem koncertów Fundacji Fabryka Sztuki, wychodzącym naprzeciw nawet najbardziej wybrednym gustom. Każdy z programów poświęcamy konkretnemu zagadnieniu, ukazując zarówno omawiane dzieło, jak i jego kompozytora w kontekście historycznym i kulturowym. Poprzez fuzję muzyki, multimediów, tradycji i dobrego humoru tworzymy atrakcyjny i unikalny w skali europejskiej format. Wykonywanie muzyki łączymy z błyskotliwymi komentarzami charyzmatycznego dyrygenta, Marcina Sompolińskiego, oraz autorskimi filmami i prezentacjami.

Jak wyglądają̨ Speaking Concerts? Jak najprawdziwsze… śledztwo! Marcin Sompoliński, dyrygent i prelegent w jednej osobie, z wnikliwością̨ godną detektywa odkrywa tajemnice historii muzyki, dekonspirujący pilnie strzeżone sekrety kompozytorów i melomanów, i zdzierając maskę̨ powagi z muzyki, która poważną wcale nie jest. W sprawach największej wagi ogromną rolę odgrywa plotka – kwestia pozornie nieistotna, która dyskretnie zmienia bieg zdarzeń.

Podczas dwudziestu koncertów z serii Speaking Concerts publiczność́ dowiedziała się m.in. o statusie majątkowym Antonio Vivaldiego, o tym, jak to możliwe, że premiera Święta Wiosny Igora Strawińskiego skończyła się̨ interwencją służb porządkowych i kim byłby Jan Sebastian Bach, gdyby nie jego pracowite dzieci.

MY NAME IS GIOVANNI

Fascynująca podróż w głąb jednego z największych muzycznych arcydzieł – opery „Don Giovanni” W.A. Mozarta, odsłaniająca kulisy jego powstania, proces kompozycyjny Mozarta, oraz jego stosunek do publiczności.

Sensacyjne dociekania wzbogacone będą demonstracjami multimedialnymi, projekcjami filmowymi zrealizowanymi specjalnie na potrzeby projektu w Pradze oraz wypowiedziami uznanych znawców przedmiotu. Całość opatrzona błyskotliwym komentarzem z akcentami przedniego humoru. Finałowa scena II aktu opery zostanie zaprezentowana w specjalnym opracowaniu z udziałem DJa!!!

Wykonawcy:

Ingrida Gapova – Zerlina
Tomasz Rak –
Leporello
Anna Mikołajczyk-Niewiedział –
Donna Elvira / Donna Anna
Aleksander Kunach –
Don Ottavio
Dariusz Górski –
Komandor
Artur Janda –
Don Giovanni
Orkiestra MACV
Marcin Sompoliński – dyrygent

Orkiestra MACV – Musicae Antiquae Collegium Varsoviense, pierwszy w Polsce zespół muzyki dawnej został założony przez Stefana Sutkowskiego w 1957 roku. Od 1993 pracuje pod kierunkiem wybitnego klawesynisty i znawcy muzyki baroku Władysława Kłosiewicza.

Od kwietnia 2015 kierownikiem artystycznym pionu Opera Barok Warszawskiej Opery Kameralnej jest klawesynistka Lilianna Stawarz, związana z tą instytucją od 1991; oprócz współpracy, jako muzyk klawesynista-kameralista, prowadzi od klawesynu i pozytywu dzieła instrumentalne, wokalno-instrumentalne i opery. Więcej informacji

Marcin Sompoliński – dyrygent, profesor klasy dyrygentury Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. jest pomysłodawcą i realizatorem nowatorskiego cyklu multimedialnych koncertów edukacyjnych Speaking Concerts, które od blisko dekady cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i uznaniem publiczności w całym kraju. Występował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą, towarzysząc wybitnym solistom w najbardziej prestiżowych salach koncertowych. Więcej informacji

 

Występują

Orkiestra Warszawskiej Opery Kameralnej

6 solistów

DJ

MULTIMEDIA

Partnerzy

SPEAKING CONCERTS

MY NAME IS GIOVANNI

27.04.2020

AULA UAM POZNAŃ