SPEAKING CONCERTS

MY NAME IS GIOVANNI

27.09.2020

GODZINA 19:00

AULA UAM POZNAŃ

Drodzy Widzowie, Kochani Speaingowcy,

w związku ze zmianą stanu zagrożenia epidemiologicznego na stan epidemii informujemy, że wszystkie zaplanowane na miesiąc kwiecień koncerty, których organizatorem jest Fundacja Fabryka Sztuki koncerty zostają przeniesione na nowy termin.  

SPEAKING CONCERT “My name is GIOVANNI” zostaje przeniesiony na 27 wrzesnia 2020. Zakupione bilety zachowują ważność (nie ma konieczności wymiany)

 

Mamy nadzieję, że będziecie mogli być z nami w nowym, bezpiecznym terminie. 

Jeśli nie będziecie mogli być z nami we wrześniu zachęcamy do wymiany biletu na vouchery. W ten sposób nie stracicie swojej wizyty na koncercie a my nie stracimy Waszego finansowego wsparcia, tak potrzebnego do przetrwania w tym trudnym czasie.

VOUCHERY mogą zostać wykorzystane na zakup biletów na dowolny koncert organizowany przez Fundacja Fabrykę Sztuki. 

 

Licząc na zrozumienie z Państwa strony życzymy dużo zdrowia i spokoju na ten trudny czas. Do zobaczenia we wrześniu.

 

Zespół Fundacji Fabryka Sztuki

o wydarzeniu

SPEAKING CONCERT jest autorskim cyklem koncertów Fundacji Fabryka Sztuki, wychodzącym naprzeciw nawet najbardziej wybrednym gustom. Każdy z programów poświęcamy konkretnemu zagadnieniu, ukazując zarówno omawiane dzieło, jak i jego kompozytora w kontekście historycznym i kulturowym. Poprzez fuzję muzyki, multimediów, tradycji i dobrego humoru tworzymy atrakcyjny i unikalny w skali europejskiej format. Wykonywanie muzyki łączymy z błyskotliwymi komentarzami charyzmatycznego dyrygenta, Marcina Sompolińskiego, oraz autorskimi filmami i prezentacjami.

Jak wyglądają̨ Speaking Concerts? Jak najprawdziwsze… śledztwo! Marcin Sompoliński, dyrygent i prelegent w jednej osobie, z wnikliwością̨ godną detektywa odkrywa tajemnice historii muzyki, dekonspirujący pilnie strzeżone sekrety kompozytorów i melomanów, i zdzierając maskę̨ powagi z muzyki, która poważną wcale nie jest. W sprawach największej wagi ogromną rolę odgrywa plotka – kwestia pozornie nieistotna, która dyskretnie zmienia bieg zdarzeń.

Podczas dwudziestu koncertów z serii Speaking Concerts publiczność́ dowiedziała się m.in. o statusie majątkowym Antonio Vivaldiego, o tym, jak to możliwe, że premiera Święta Wiosny Igora Strawińskiego skończyła się̨ interwencją służb porządkowych i kim byłby Jan Sebastian Bach, gdyby nie jego pracowite dzieci.

MY NAME IS GIOVANNI

Fascynująca podróż w głąb jednego z największych muzycznych arcydzieł – opery „Don Giovanni” W.A. Mozarta, odsłaniająca kulisy jego powstania, proces kompozycyjny Mozarta, oraz jego stosunek do publiczności.

Sensacyjne dociekania wzbogacone będą demonstracjami multimedialnymi, projekcjami filmowymi zrealizowanymi specjalnie na potrzeby projektu w Pradze oraz wypowiedziami uznanych znawców przedmiotu. Całość opatrzona błyskotliwym komentarzem z akcentami przedniego humoru. Finałowa scena II aktu opery zostanie zaprezentowana w specjalnym opracowaniu z udziałem DJa!!!

Wykonawcy:

Ingrida Gapova – Zerlina
Tomasz Rak –
Leporello
Anna Mikołajczyk-Niewiedział –
Donna Elvira / Donna Anna
Aleksander Kunach –
Don Ottavio
Dariusz Górski –
Komandor
Artur Janda –
Don Giovanni
Orkiestra MACV
Marcin Sompoliński – dyrygent

Orkiestra MACV – Musicae Antiquae Collegium Varsoviense, pierwszy w Polsce zespół muzyki dawnej został założony przez Stefana Sutkowskiego w 1957 roku. Od 1993 pracuje pod kierunkiem wybitnego klawesynisty i znawcy muzyki baroku Władysława Kłosiewicza.

Od kwietnia 2015 kierownikiem artystycznym pionu Opera Barok Warszawskiej Opery Kameralnej jest klawesynistka Lilianna Stawarz, związana z tą instytucją od 1991; oprócz współpracy, jako muzyk klawesynista-kameralista, prowadzi od klawesynu i pozytywu dzieła instrumentalne, wokalno-instrumentalne i opery. Więcej informacji

Marcin Sompoliński – dyrygent, profesor klasy dyrygentury Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. jest pomysłodawcą i realizatorem nowatorskiego cyklu multimedialnych koncertów edukacyjnych Speaking Concerts, które od blisko dekady cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i uznaniem publiczności w całym kraju. Występował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą, towarzysząc wybitnym solistom w najbardziej prestiżowych salach koncertowych. Więcej informacji

 

Występują

Orkiestra Warszawskiej Opery Kameralnej

6 solistów

DJ

MULTIMEDIA

Partnerzy

SPEAKING CONCERTS

MY NAME IS GIOVANNI

27.04.2020

AULA UAM POZNAŃ