Wielka Cisza - Speaking Concerts

SPEAKING CONCERTS

WIELKA CISZA

CZYLI RZECZ O BEETHOVENIE

17.05.2020

GODZINA 19:00

AULA UAM POZNAŃ

Drodzy Widzowie, Kochani Speaingowcy,

w związku ze zmianą stanu zagrożenia epidemiologicznego na stan epidemii informujemy, że wszystkie zaplanowane na miesiąc kwiecień koncerty, których organizatorem jest Fundacja Fabryka Sztuki koncerty zostają przeniesione na nowy termin.  

SPEAKING CONCERT “WIELKA CISZA” zostaje przeniesiony na 17 maja 2020. Zakupione bilety zachowują ważność (nie ma konieczności wymiany)

 

Mamy nadzieję, że będziecie mogli być z nami w nowym, bezpiecznym terminie. 

Jeśli nie będziecie mogli być z nami w maju zachęcamy do wymiany biletu na vouchery. W ten sposób nie stracicie swojej wizyty na koncercie a my nie stracimy Waszego finansowego wsparcia, tak potrzebnego do przetrwania w tym trudnym czasie.

VOUCHERY mogą zostać wykorzystane na zakup biletów na dowolny koncert organizowany przez Fundacja Fabrykę Sztuki. 

 

Licząc na zrozumienie z Państwa strony życzymy dużo zdrowia i spokoju na ten trudny czas. Do zobaczenia we wrześniu.

 

Zespół Fundacji Fabryka Sztuki

o wydarzeniu

Speaking Concert to niesamowite wydarzenie muzyczne, które łączy w sobie najznamienitsze utwory klasyczne z nowoczesnymi multimediami oraz charyzmatycznym komentarzem maestro Marcina Sompolińskiego.

Ludwig van Beethoven, jeden z największych geniuszy muzycznych, kompozytor o magnetycznej osobowości, w młodym wieku został dotknięty utratą słuchu – stąd właśnie tytuł naszego przedsięwzięcia Wielka cisza. Podczas koncertu prześledzimy proces twórczy kompozytora w oparciu o niepublikowane szkice III Symfonii. Ponadto przywołamy okoliczności powstawania „Eroiki”, zwrócimy uwagę na znane już fakty i ujawnimy sensacyjne odkrycia dotyczące tego genialnego utworu! Podczas koncertu odpowiemy na pytania:

• Czy Beethoven rzeczywiście był gburem?
• Co mówi o nim Lista Schindlera?
• Dlaczego i z kim pojedynkował się w młodości?
• Na czym polegają związki Beethovena z Polską?

Wykonawcami koncertu będą m.in.:
Orkiestra Collegium F zespół złożony z wybitnych młodych i kreatywnych muzyków – studentów i absolwentów najlepszych polskich Akademii Muzycznych. Pełne pasji interpretacje Collegium F przysporzyły orkiestrze uznania ze strony melomanów i współpracujących z nią artystów. Przez ponad dziesięć lat swojej działalności Collegium F współpracowało z wieloma wybitnymi artystami. Do grona muzyków, z którymi orkiestra miała przyjemność pracować, należą m.in.: AudioFeels, Alicja Majewska, Artur Andrus, Irena Santor, Edyta Górniak, Leszek Możdżer, Tomasz Szymuś, Michał Szpak, Krzysztof Skiba, Bogusław Kaczyński, Andrzej Jagodziński, Marzena Michałowska, Jacek Kortus, Krzysztof Jabloński, Dariusz Stachura, Paweł Skałuba, Iwona Hossa i wielu innych.

Marcin Sompoliński – dyrygent, profesor klasy dyrygentury Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. jest pomysłodawcą i realizatorem nowatorskiego cyklu multimedialnych koncertów edukacyjnych Speaking Concerts, które od blisko dekady cieszą się olbrzymim zainteresowaniem i uznaniem publiczności w całym kraju. Występował z wieloma orkiestrami symfonicznymi w kraju i za granicą, towarzysząc wybitnym solistom w najbardziej prestiżowych salach koncertowych.

Występują

Orkiestra Collegium F

Orkiestra Collegium F

Marcin Sompoliński

dyrygent / prowadzący

MULTIMEDIA

wielka cisza koncert
speaking concerts

Partnerzy

SPEAKING CONCERTS

WIELKA CISZA

CZYLI RZECZ O BEETHOVENIE

17 maja 2020

AULA UAM POZNAŃ